Co komunikują tabliczki informacyjne

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak domy, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, przychodnie. Sprawiają, że bezproblemowo odnajdziemy np. przychodnię. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz budynków, gdyż bardzo często można je też spotkać w środku. To ogromna grupa oznaczeń, które zazwyczaj pełnią funkcję ochronną, ale również czysto informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub urzędnika w ogromnych wieżowcach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z numerami referatów. Szukasz referatu pomocy socjalnej czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez polskie prawo

Tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie są wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o istotnych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują również pracownicy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle szybki.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]