Biżuteria z ametystami

Chcesz zamówić biżuterię z ametystami? Sprawdź www.ametysty.com.pl.

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Kanadzie, Australii i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własny pogląd.