Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Chcesz zamówić mistyczny topaz? Kliknij tutaj.

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka może się wydać, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się też różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do danej kreacji.