Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Więcej o lampworkach na https://www.bizutik.pl.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Kiedyś były wytwarzane na własną rękę – szkło rozgrzewano z użyciem zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie również można zrobić je samodzielnie, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do których kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, a to umożliwia nadanie mu rozmaitych kształtów. Tasiemki stopionego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Przy jakich strojach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Barwne lampworki doskonale pasują do normalnych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi swetrami i coraz częściej zakładanymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, iż będą ciekawie prezentowały się tylko przy tego typu ubraniach – to tylko sprawa pomysłowości.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]