Wybór srebrnych kolczyków

kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najpopularniejszy wśród wytwórców biżuterii materiał. Nie może to jednak dziwić, bo rzeczywiście ma wiele dobrych stron. Jego ceny są znacznie mniejsze niż złota, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie koroduje i latami zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są też lubiane ze względu na komfort ich noszenia – znacznie minimalizują wszak ryzyko wystąpienia infekcji. Jako że są naprawdę interesującą opcją dla poszukujących niestarzejącej się i wytrzymałej biżuterii, warto napisać kilka słów na temat tego, gdzie je kupować oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – garść porad

Wyobraźnia projektantów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie – tak fani tradycyjnych rozwiązań, jak i kobiety, które wolą raczej eksperymentalne wzory. Przed kupnem konkretnych kolczyków warto zatem sprawdzić, co proponują nam poszczególne sklepy. Najlepszym rozwiązaniem z całą pewnością okaże się kupno w internecie – zwłaszcza, jeśli zależy nam na wyszukaniu oryginalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Jak konserwować srebrne kolczyki?

Mimo wielu plusów, srebro ma pewne słabsze strony. Najważniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po jakimś czasie czernieją. Możemy do tego nie dopuścić regularnie myjąc je odpowiednimi preparatami i trzymając w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, gdyż mogą zniszczyć delikatny metal.