Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Zamów baseny.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa albo pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także ogród czy halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]