Jeśli potrzebujesz okien drewnianych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl.

Drewniane okna najczęściej kupowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny materiał gwarantuje piękny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak piękno jest istotnym atutem takich elementów. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, mówi o niezwykłym klimacie, jaki zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć różny wygląd, barwę czy inną fakturę, co daje duże możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc świetnym materiałem do produkcji różnych rodzajów elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne walory okien drewnianych

Drewno zapewnia różnorakie możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Przybierają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, tworząc wyjątkowe wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do restauracji zabytków, doskonale spisuje się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a wręcz pozytywnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet należy poza tym dopisać fakt, iż jest mnóstwo skutecznych metod poprawiania żywotności okien drewnianych, a także to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty oraz nie zagraża ekosystemowi. Wszystko to sprawia, iż okna drewniane są lepsze aniżeli okna wykonywane z syntetycznych materiałów.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]