Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Jeśli szukasz domów drewnianych Małopolska, koniecznie odwiedź ten adres.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]