Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Kup szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Z reguły stosuje się je podczas wylewania murów z betonu – wtedy są one niezbędne do tego, by należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się również w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie prześwitów na drzwi, okna oraz bramy. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i gdzie inwestorzy mogą je znaleźć.

Szalunki z drewna, sklejki lub metalu

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z grubych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ albo desek drewnianych, którą można użytkować ponownie po rozebraniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – większość inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki produkuje się z drewna, metalu bądź sklejki, a także łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Zwykle jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają łączniki, głowice ze stalowe lub aluminiowe, belki i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Podmioty cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi mają własne szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku ekip, które zwykle oferują odmienne usługi i inwestorów, którzy planują planujących postawić pojedynczy obiekt. Nabycie wszystkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]