Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o digital painting Photoshop, znajdziesz na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie kreowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest mnóstwo programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako narzędzie do obróbki fotografii, szybko został głównym softwarem artystów oraz game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak np. Corel Painter, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akrylowymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs Photoshop online to nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samemu, jednak aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania i niezbędne triki stosowania pędzli, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]