Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących laserowej korekcji wzroku Kraków? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Praca w rozmaitych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy komfort na co dzień – to jedynie niektóre z powodów, które nakłaniają pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach wciąż rośnie, na co wpływ ma z pewnością niesłychanie małe ryzyko ewentualnych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, bowiem są czwartą (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku czyli kształtowanie rogówki

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum osiąga się doskonałe efekty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć nadwzroczność. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera używanego podczas zabiegów laserowej korekty jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a przy tym redukuje ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad wzroku przemawia wiele czynników. Najistotniejsze to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, precyzja, a także niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Warto napomknąć też o tym, iż zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, że w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma czy ciążę i karmienie piersią.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]