Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Zajrzyj tutaj po więcej informacji o magnetoterapia aparaty.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]