Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Szukasz więcej wiadomości o wyjazdach trekkingowych? Idealnie trafiłeś! Kliknij tu.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziką naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga dobrej sprawności oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się ciężkich warunków obozowania podczas kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]