Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Pełna oferta skitur.

Większa część turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w górskim domu i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjeżdżają miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się dostosowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]