Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie wielu globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezatartych przeżyć z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają głównie niesamowite widoki, sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza stosowne przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się także zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]