Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wycieczek dla aktywnych w dobrej cenie.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop chcą zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wyprawy

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać przeróżne zakątki świata oraz naszej ojczyzny z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wypraw jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły turysta nie zazna z pozycji wygodnego leżaka na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również kapitalna sposobność, aby nabyć przydatne umiejętności, ponieważ częstokroć wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania zasad przetrwania w danym terenie. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas zejścia lawiny. Warto także wspomnieć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych – gdzie można pojechać?

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to najczęściej wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie również w trakcie wycieczki do Namibii albo do Nepalu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]