Wycieczka w Himalaje tylko z profesjonalnym przewodnikom

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty wycieczki w Himalaje!

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa też samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum lub Himalaje rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]