Ekologiczne gadżety reklamowe dla firm

W ciągu ostatnich lat przedmiot ekologii stał się jednym z najpoważniejszych zagadnień, poruszanych w debacie publicznej. Potrzeba modyfikacji naszego zachowania dotyczącego odpowiedzialnego wykorzystania zasobów Ziemi, powoli przebija się do każdego aspektu życia, także do świata reklamy. Współcześnie zarówno małe firmy, jak i duże spółki, aspirują do tego, żeby stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę otaczającego nas świata mogą one zademonstrować konsumentom na wieloraki sposób, m.in. przez użycie w działaniach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Ekologiczne gadżety promocyjne – nie tylko z tkanin naturalnych

Ekologiczne gadżety to towary promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów przetworzonych lub łatwo degradowalnych. Są to również gadżety z tekstyliów bez dodatków tworzyw sztucznych, które są praktyczne i których osoba obdarowana nieprędko wyrzuci. Powoduje to, iż ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te artykuły, które wykonano z polipropylenu (PP). Mimo, że jest to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie są wydzielane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co można kupić?

Można sądzić, że w ofercie hurtowni sporadycznie napotyka się duży wybór eko gadżetów. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – można zamówić nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w rozmaitych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), a także w szeregu barwach. Napisy reklamowe nanoszone są na płócienne lub bawełniane torby, dostępne w formie klasycznych toreb zakupowych, ale także np. plecaków-worków. Inne atrakcyjne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które mogą być wytworzone ze zrolowanego papieru albo z bambusa, saszetki, papierowe kubki na napoje oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnego PLA.