Chcesz kupić multiswitch kaskadowy? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna instalacja będzie odpowiednia, decyduje mnóstwo cech. Musi rzecz jasna być niezawodna oraz zapewniać wysoką czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo ważna okazuje się opcja swobodnego jej powiększenia. Wykonanie nowych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia złożonych prac – w wyniku tego inni odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, przez które skalowanie sieci będzie szybkie oraz bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach gniazdami i złączami, do których mocowane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie sieci – między innymi wtedy, gdy nowy abonent wykupił usługę – wystarczy jedynie umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby wyjść dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają 8 gniazd, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna ilość wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, jednak w większych blokach należy rzecz jasna zastosować modele o wyższej liczbie gniazd. Niezwykle ważna jest również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w największej mierze rzutuje ona na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 db. Będzie to istotne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]