Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Jeśli potrzebujesz deski panelowej, skieruj się tutaj.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z paczki – trzeba odczekać kilka dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Należy zatem zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]