Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

złoto online, złoto lokacyjne

Polacy często myślą o emeryturze i o zabezpieczeniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd na ogół dążą do tego, żeby co pewien czas odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie lub po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednak ta metoda jest coraz mniej korzystna – stała inflacja i niskie oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie dają zysku, a w zasadzie to z upływem czasu tracą siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc fakt, że rośnie popyt na odmienne formy inwestycji, w tym też gromadzenie złota inwestycyjnego.

Czy każde złoto jest złotem lokacyjnym?

Inwestycja w kruszce polega na kupieniu ich w chwili, gdy ich wartość na rynku jest niska i ich odsprzedaży, jeśli ta wartość podniesie się. Ale należy mieć na uwadze, że nie każdy złoty produkt jest uznawany za złoto lokacyjne, toteż przykładowo nabywanie biżuterii ciężko nazwać inwestycją w złocie. To, co można nazywać złotem inwestycyjnym jest klarownie określone przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującej ustawy jest to przede wszystkim kruszec próby 0.995 lub wyższej w sztabkach lub płytkach. Z kolei monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne warunki, by zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co kluczowe – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monet inwestycyjnych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Ustawa określa jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego, czyli złoto pod postacią papierów wartościowych.

Złoto lokacyjne – co można nabyć online?

W ofercie polskich dystrybutorów złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można rozpoznawalne na całym globie monety bulionowe z m.in. Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Austrii, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać także online i nie jest to oferta tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie bardzo szeroką ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g. Dostępne jest dodatkowo złoto w „combibarach”, które pozwalają na odseparowanie z nich, a później odsprzedanie pojedynczych sztabek złota.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]