Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Wszystko o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, a także wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew pocztowy, standardowy przelew albo przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych błędów często przytrafiających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie wpływających należności – zalety mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowana w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż setki faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]