Inwestycja w sztabki złota – opcja dla każdego

sztabki złota

Deponowanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest już tak korzystne jak kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, iż szukamy rozwiązań, które umożliwią naszym oszczędnościom dawać po latach poboczny przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Sztaba złota to wieloletnia inwestycja

Z góry warto dobitnie zaakcentować, że inwestycja środków w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto na ogół nie poddaje się mniejszym i większym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niestabilność gospodarcza i polityczna często podbija jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast daje się dostrzec, że z biegiem czasu idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od stuleci ilość tego metalu będąca w obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako waluta, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w elektronice, przemyśle czy medycynie, a także – wciąż na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego przykładowo przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD albo piloty do TV) jest w szeregu przypadków nierentowny, dlatego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, że w przyszłości ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na taką inwestycję?

Słysząc o lokacie finansów w sztaby złota większość osób natychmiast uzna, że to nie dla nich, przez ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota produkuje się w wielu wagach, toteż zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są również znakomite jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał raczej kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, a nawet 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto dużo taniej. Po drugie, nie można podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż powinno się nabywać złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na mniejsze sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]