Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Odwiedź online kantor.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet to mniejsze spready

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z minionej doby. Kolejnym i niesłychanie ważnym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie wygodę, a także dużą autonomię w rozporządzaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich też osoby spłacające pożyczki w walucie obcej oraz osoby uczące się lub zatrudnione za granicą. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.