Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, dlatego nie polecamy tej drogi pozyskania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt ten można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wybrać kredyt świetnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.