Robot do automatycznej windykacji należności – rozwiązania dla biznesu

Kluczowe wiadomości w temacie automatycznej windykacji. Przekonaj się!

Może być sporo różnych przyczyn, dlaczego klienci nie płacą na czas za zrealizowaną usługę. Problem z nieopłaconymi płatnościami dotyczy zarówno przedsiębiorców, którzy świadczą usługi dla biznesu, jak również przedsiębiorstwa z profilem działalności kierowanym do osób prywatnych.

Cykliczne przypominanie o konieczności wniesienia opłaty – o windykacji polubownej

Wierzyciel ma prawo dochodzić swojej własności poprzez proces windykacji długu. Choć termin ten większości ludzi negatywnie się kojarzy, a w rzeczywistości oznacza to procedurę w trakcie której podejmuje się wobec dłużnika szereg działań zgodne z obowiązującymi przepisami. Działania te mają na celu wyegzekwowanie spłaty zaległości. To tzw. windykacja polubowna, czyli systematyczne monitowanie dłużnika i przypominanie o obowiązku przelania opłaty. Gdy ta droga dochodzenia należności nie przyniesie efektu, następną opcją jest windykacja sądowa. Jeśli firma współpracuje z kilkudziesięcioma czy z kilkuset kontrahentów i każdego miesiąca wypisuje podobną ilość paragonów i faktur, ryzyko, że jakiś procent opłat nie zostanie wniesiony w wyznaczonym terminie wyraźnie rośnie. W uporządkowaniu całej procedury księgowania wpłat pomoże robot Flobo, służący do automatycznej obsługi należności, który posiada także opcję prowadzenia automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja – dodaj własne harmonogramy działań

Robot Flobo nie tylko sprawdza, czy na rachunek wpłynęła płatność od klienta, ale w razie stwierdzenia jej braku we wskazanym czasie, rozpoczyna ona proces przypominania o obowiązku zapłacenia za fakturę. Właściciel firmy wykorzystujący tę aplikację może ustawić indywidualne scenariusze działań podejmowanych wobec nieterminowych kontrahentów, określając między innymi interwały między wiadomościami upominającymi. Notyfikacja o nadciągającym terminie przelewu za fakturę delegowana jest z aplikacji również przed jego upływem do tych klientów, którzy w poprzednim kwartale dwa razy spóźnili się z wykonaniem przelewu bądź którzy nie dokonali wpłaty w terminie w ostatnim miesiącu. Jeśli notyfikacje nie przyniosą skutków, następnymi stadiami automatycznej windykacji należności podejmowanymi przez Flobo jest wystawienie noty księgowej o równowartości 40 EUR, a później przekazanie zawiadomienia o dłużniku do BIG. Ostatecznie, pod warunkiem, że wspomniane powyżej działania zadziałają, aplikacja prześle informacje o dłużniku do e-sądu.

Wykorzystanie aplikacji do automatycznej księgowości oraz windykacji oszczędza czas poświęcany na monitorowanie wpływających należności, a po kilku miesiącach przynosi też ogromną poprawę terminowości u kontrahentów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]