Co oferuje biuro rachunkowe?

Dowiedz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Mniejsze podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele często nie przygotowani na to, żeby rzetelnie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, zyskamy gwarancję, iż rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

O jakich sprawach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się jedynie kosztami usług – podejrzanie niskie ceny obsługi najczęściej oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]