Gdy planujesz remont, zadbaj o wywóz odpadów

Remont mieszkania, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, boisk czy trawników.