Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Druk 3D - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego w technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich elementów.

Wydruk 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak również możliwość zastosowania filamentów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]