Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz też posiadają sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem napisać kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych potraw, palenia papierosów oraz alkoholu. Istotne jest również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają ból oraz obrzęk.

Implantologia – jak znaleźć lekarza

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, aby wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.