Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Szukasz więcej wiadomości o pełnej ofercie przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, bo to najczęściej pierwsza rzeczywiście poważna impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Zaplanować przyjęcie w mieszkaniu czy znaleźć salę komunijną?

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy przyjmą krewnych we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest najczęściej możliwe wówczas, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem ponad setka gości, wobec tego przeważnie urządzane są w domach weselnych i restauracjach. Jeżeli planujemy zabukować pojemny lokal, trzeba wziąć się za poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie wyznaczona data komunii. W okresie komunijnym poważnym problemem może być również zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, stąd warto wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu menu na komunię. Istotne jest także to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się cudownymi, schludnymi pomieszczeniami. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek w zaproszeniu można poinformować, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. quada lub zabawkowych pistoletów.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]