Mikropigmentacja medyczna ukrywa efekty utraty włosów

Tu uzyskasz szczegółowe wiadomości w temacie mikropigmentacji w Krakowie.

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie mniej używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie blizn i łysiny

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, na którą decydują się głównie kobiety szukające metody na ograniczenie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą wyglądać każdego dnia. Jest jednak też mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera głębokie oddziaływanie na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnim czasie niezmiernie popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względu na jego cenę nie może sobie pozwolić ogromny odsetek osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala także podnieść poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne ukrywanie blizn i bielactwa, jak również optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Mikropigmentacja medyczna to nie to samo co tatuaż

Z pozoru zabieg ten wygląda jak zwykły proces wykonania tatuażu. Linergistka lub linergista, ponieważ tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem wykonuje punkcję naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu finalny efekt nie jest permanentny i utrzymuje się około roku. Dlaczego? Podczas zabiegu mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, natomiast podczas tradycyjnego tatuażu umieszcza się go o wiele głębiej. W wyniku tego wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry z czasem barwnik powoli zanika. Toteż jeżeli intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe ukrywanie łysiny bądź przerzedzonych włosów, musi ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie regularne powtarzanie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]