Przygotowanie do chrzcin dziecka – ja je dobrze zaplanować?

Korzystna oferta lokalu na chrzciny znajduje się w tym miejscu.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą istotną familijną okolicznością związaną z ich nowo narodzoną pociechą, stąd też starają się, by wszystko w ten dzień było idealne. Przygotowanie chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli na imprezie ma pojawić się duża grupa bliskich oraz znajomych. W tym wpisie otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym procesie.

Przygotowanie chrzcin – możesz wybrać preferowany podarunek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny odbywały się wkrótce po urodzeniu pociechy, czasem wręcz tego samego dnia, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przekształcił się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, skutkiem tego jest planowany zwykle parę miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dogłębne przemyślenie istotnych aspektów tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym będzie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią dzień obrzędu polecamy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z przeróżnych krańców kraju. W wysłanych zaproszeniach rekomendujemy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest wymagane do wyliczenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się też określić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina z reguły stawia na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości przyniosą praktyczne podarki, jak przykładowo zestaw ubrań, wózek dla dziecka oraz fotelik do auta.

Obiad w mieszkaniu lub chrzest w wynajętym lokalu – co wybrać?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano na ogół w domu rodziców malucha, w związku z tym nie wszyscy obecni podczas ceremonii w świątyni bywali zapraszani na uroczysty poczęstunek. Współcześnie normą jest już obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują pięknie przystrojone miejsce, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi menu pasujące do charakteru obiadu oraz która zapewni kompetentną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia odbędzie się latem, zalecamy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się na powietrzu, a fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia. Znaczący jest także taki dobór sali na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, tak samo jak powrót gości do wynajętego hotelu albo domu.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]