Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Na samopoczucie lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]