Zakres działania chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyeliminować zwykłymi sposobami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w przypadku dużych ubytków uzębienia, konieczności wstawienia sztucznych zębów czy mostów, uszkodzonych kości oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Które metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, które wyszukamy na przykład w internecie lub w gronie przyjaciół.