Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Kliknij tutaj, żeby zlecić utylizację mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnych względów nie potrafimy wyrzucić. Żeby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu, z reguły przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy albo na poddasze. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie i w tych schowkach stają się na tyle zagracone, iż normalne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, aby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, piwnicy oraz strychu.

Odbiór mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak fragmenty ram okien, sprzęty elektroniczne, popsute meble czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on także o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery często oferują również profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, strychu lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, o ile będą przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spalone lub trafić na składowisko. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów wedle materiału, z jakiego były wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, polega na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do złożenia nowych biurek, łóżek oraz półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]