czyszczenie infekcji wordpress, usuwanie infekcji wp

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym CMS-em, iż liczbę stron oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Grafiki na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Strona rozsyła niechcianą pocztę? Na stronie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? A może nie możesz się zalogować? To zaledwie kilka z możliwych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach wymagane jest bezzwłoczne działanie, aby znaleźć źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić profesjonalistom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają dokładny przegląd plików i baz danych strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki wp-config i htaccess. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy okres czasu infekcja spowodowała dodanie strony do spisu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują także wymagane czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Regularne aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest bardzo istotne, bowiem usunięcie wszelkich następstw ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]