Antena satelitarna – talerze nadal są w modzie

Chcesz nabyć antenę satelitarną? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami obejrzeć interesujący film lub dokument telewizyjny. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj można zakupić bez trudu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która na ogół nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można więc odbierać wciąż ogromnie popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wygrywa u niektórych odbiorców z kablówką. Jest to wynikiem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT wyróżniają się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co obok anteny SAT jest wymagane do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej należy również posiadać specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]