Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Zobacz realizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – znacznie podnoszą estetykę pokoju

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, że doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego więc powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również wygodny. Swoboda wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla chorych na alergie

Opcja regulacji dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – dzięki nim da się efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach firan, a ich mycie jest niesłychanie proste i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]