Do czego służy lonża jeździecka?

Szukasz lonży dla konia? Wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża jeździecka to akcesorium cyklicznie używane w czasie nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie rekomenduje się je kupić?

Rodzaje oraz wykorzystanie lonży dla konia

Lonża jeździecka to stosunkowo długa linka, zwykle mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca podczas lekcji jazdy i treningu technik związanych z dosiadem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion oraz utrzymywaniem równowagi w siodle. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie koła, a lonża jest stosowana do nadzorowania zachowania konia. Przyrząd ten wykorzystują również zawodnicy woltyżerki oraz artyści cyrkowi do szlifowania technik i zabezpieczania prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być używana w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych zwierząt i zagwarantowania im właściwej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć produkty renomowanych marek?

Obszerne spektrum przyrządów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach online sprzedających specjalistyczny oprzyrządowanie w atrakcyjnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia najlepszych firm – m.in. Start, Imperial Riding czy Jumptec. Szukasz lonży w brązowym, pomarańczowymlub błękitnym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych użytkowników. W ofercie dostępne są lonże wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże zaopatrzone są w obrotowy karabińczyk, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]