Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Więcej informacji o aparacie do masażu uciskowego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór rękaw naciska na kończynę, stymulując tak cyrkulację limfy. Istnieje dużo wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do masażu uciskowego do użytku domowego

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, zatem bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi choroby wirusowe oraz bakteryjne i zakrzepica, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]