Jak zastosowanie świeczników solnych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Świeczniki solne sklep odnajdziesz w tym miejscu.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości posiadają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w rozmaitych kształtach i kolorach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w domu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – charakterystyka oraz pochodzenie

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól cechuje się różowym kolorem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, inaczej ma osobisty charakter.

Świecznik solny – działanie

Świeczniki solne tworzą piękny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony minusowe przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości lecznicze świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne emitowane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta lub gabinet. Należałoby jednak pamiętać, aby korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasze dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]