Listwy podłogowe a styl pomieszczenia – jakie wybrać?

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl.

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]