Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Więcej o antenie naziemnej.

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się również wysoką odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zamontować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]