Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Sprawdź, gdzie zamówić maski do włosów, wejdź na houseofbeauty.com.pl.

Włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich stan źle wpływają między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury lub silny wiatr. Równie szkodliwa bywa stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, koloryzacja lub zasypianie z mokrą głową. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są znaczne, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów zapewniają bardziej intensywną regenerację aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej też chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, trzeba je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, silikony, a także różnego typu olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]