Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Jeśli chcesz kupić rynny dachowe, koniecznie wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich modułów są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – które wybrać?

W asortymencie sklepów budowlanych znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – między innymi z metalu bądź PCV. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien powinno się zatem skonsultować z fachowcem.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08