Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w sypialni. Zobacz realizacje.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z aranżacją domów w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okna można zastosować też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, ponieważ to w salonie domownicy przesiadują po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym warto zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale także wygodne. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla alergików

Możliwość regulacji dostępu światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Dodatkowo takie okiennice lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest niezmiernie łatwa i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]