Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Zamów lampę solną.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w kilku odcieniach

Lampy solne są estetyczne i bez problemu można je dopasować do aranżacji mieszkania, gdyż są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył solnych o takim samym wzorze krystalizacji i kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. walca czy też sześcianu.

Lampy solne – dzięki nim skuteczniej się odstresujesz

Mnóstwo osób sądzi, że lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest przyjemny i uspokajający, stąd rekomenduje się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres albo brak snu, bowiem dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a większe bloki z soli wykorzystuje się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]